Admitere 2019 – 2020

Taxa de înscriere:100​​ lei

Taxa de şcolarizare pentru anul scolar 2019/2020:​​

2500ron

Criteriul de admitere- absolventi de liceu cu sau fara diploma de​​ bacalaureat!

Inscrierile​​ se fac la sediul Scolii Sanitare Postliceale Carol Davila din Targu-Jiu , str. Izlaz , liceul nr 5,tel 0253 219 286;/0743767433-DIRECTOR, orele 12-18.

SCOALA​​ POSTLICEALA SANITARA

TARGU-JIU​​ VA OFERA:

#BURSE SOCIALE​​

#BURSE DE MERIT​​

#PRACTICA IN TOATE SPITALELE JUDETULUI GORJ.

#POSIBILITATEA ACHITARII TAXEI DE SCOLARIZARE IN RATE

​​ # CURSURI DE LIMBA GERMANA IN REGIM GRATUIT PE TOATA DURATA SCOLARIZARII.

# PRACTICA SI CONTRACT DE MUNCA DUPA FINALIZAREA STUDIILOR PRIN FIRMELE DE RECRUTARE ​​ IUVARE ,OPEN JOBS .LINE .

Documentele/actele necesare pentru inscriere:​​

​​ ​​ ​​ ​​​​ a) Diplomă de Bacalaureat , original sau copie legalizată/ ​​ Adeverinţă examen bacalaureat, adeverinta 12 clase.

​​ ​​ ​​ ​​​​ b) Foaie matricolă liceu, original sau​​ copie legalizată

c) Certificat de nastere ( copie legalizată);

​​ ​​ ​​ ​​​​ d) Certificat de casatorie (copie legalizată), daca este cazul;

​​ ​​ ​​ ​​​​ e) Buletin/carte de identitate (copie);

​​ ​​ ​​ ​​​​ f) Adeverinta medicala (eliberata de medicul de familie din care să​​ rezulte că este sănătos clinic şi apt pentru specializarea pentru care optează);
 ​​ ​​ ​​ ​​​​ g) Chitanta de plata a taxei de inscriere (100 lei);

​​ ​​ ​​ ​​​​ h) Chitanta de plata a primei rate de scolarizare în valoare de 300 lei-se depune la dosar de către candidaţi.

i) 2 fotografii 3x4 cm.
 ​​ ​​ ​​ ​​​​ j) Dosar cu sina;

​​ ​​ ​​ ​​​​ k) Cerere tip de inscriere (de la secretariatulscolii)

SCOALA​​ POSTLICEALA SANITARA

TARGU-JIUVA OFERA:

#​​ SANSA DE A INVATA INTR-O SCOALA IN CARE ​​ PROFESORI, MEDICI, FARMACISTI, SOCIOLOGI, PSIHOLOGI SI, NU IN ULTIMUL RAND, ASISTENTI MEDICALI PARTICIPA CU TOT PROFESIONALISMUL LA UN PROCES DIDACTIC DE INALTA CALITATE.

​​ #​​ SANSE PENTRU ELEVII ANULUI I, II SI III DE STUDIU DE A FRECVENTA CURSURI DE LIMBA GERMANA , IN REGIM GRATUIT.

#​​ SANSE PENTRU​​ ELEVII ANULUI III DE STUDIU DE A PARTICIPA LA SCHIMBURI DE EXPERIENTA SI PRACTICA DE SPECIALITATE ​​ IN STRAINATATE-GERMANIA.

#​​ SANSA DE A INVATA INTR-O SCOALA ​​ IN CARE SE ORGANIZEAZA FRECVENT ACTIVITATI EXTRACURRICULARE.

Acestea au ​​ rolul de a dezvolta anumite calitati necesare fiecarui individ in viata, cum ar fi simtul organizatoric,

responsabilitatea, sociabilitatea, munca in ​​ echipa si altele.

#BURSE SOCIALE PENTRU ELEVII CU SITUATIE FINANCIARA DEOSEBITA OFERITE DE ASOCIATIA FEMEILOR GORJENE.